דלק מערכות רכב (דלק מוטורס)

לפרטים ומידע נוסף

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

דלק מערכות רכבבענף הרכב הישראלי תופסת חברת דלק מערכות רכב מקום חשוב. מדובר באחת מהחברות הגדולות בענף, שמגלגלת מחזור כספי גדול ושמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

מאמר זה סוקר את חברת דלק מערכות רכב, המכונה גם דלק מוטורס. בין היתר נראה מתי היא הוקמה, איזה מחזור כספי היא מגלגלת בשנה, אילו מותגי רכב היא מייבאת ארצה ועוד.

יובל של פעילות

חברת דלק מערכות רכב פועלת כבר חמישה עשורים. החברה, שהוקמה באמצע שנות השישים של המאה שעברה נוהלה בתחילה כחברה פרטית. את שמה הנוכחי קיבלה החברה לפני כשני עשורים, בערך בתקופה בה החלה לפעול כחברה גדולה בעלת כמה חברות בנות.

בתוך מבנה הפעילות של דלק מערכות רכב שמור מקום של כבוד לדלק מוטרס, חברה בשליטתה המלאה. בנוסף, מנהלת החברה את פעילותה באמצעות דלק מוטורס חלפים, דלק מוטורס סוכנות ביטוח, חברת דמר ועוד.

עיקר פעילות דלק מערכות רכב: יבוא רכב וחלפים

למרות שלחברה יש פעילות נלוות, למשל בתחום הביטוח, הרי שעסקי הליבה שלה כוללים בעיקרם שתי פעילויות של יבוא. מצד אחד, החברה הינה יבואנית של כמה ממותגי הרכב המובילים בארץ. מצד שני, החברה מפעילה גם מערך ייבוא חלפים לרכב.

על פי פרסומי החברה אודות הכנסותיה, ניתן לראות שפעילות ייבוא הרכב היא המרכזית ובתחום זה המחזור השנתי המוערך עולה על שלושה מיליארד ₪. בתחום של חלפי הרכב ואספקת שירותי תיקון לרכב המחזור השנתי הינו כארבע מאות מיליון ₪.

המותגים המובילים של חברת דלק מערכות רכב

בדומה ליבואניות רכב מובילות אחרות בארץ, גם חברת דלק מערכות רכב הינה יבואנית רשמית של כמה מותגים מרכזיים ומוכרים. בין המותגים הללו ניתן למצוא:

פורד

החברה שפחות או יותר המציאה את ייצור הרכב במובנו המודרני נשארה עד היום שם מוביל בתעשיית הרכב העולמית. לארץ מייבאת חברת דלק את רכבי פורד השונים החל מסוף שנות התשעים של המאה שעברה.

בין דגמי פורד המיובאים ארצה נכון להיום ניתן למצוא את פורד F-350, פורד אדג', פורד גלאקסי, פורד פוקוס, פורד S-מקס, פורד אקספלורר, פורד מונדאו, פיאסטה ועוד.

מאזדה – זהו מותג מכוניות יפני מרכזי בעולם. את דגמי מזדה השונים מייבאת דלק מערכות רכב לישראל מאמצע שנות התשעים. בין הדגמים מיובאים בעת הנוכחית לארץ ניתן למצוא למשל את מאזדה 2, מאזדה 3, מאזדה 6, מאזדה CX-5, מאזדה 5, מאזדה CX-3, מאזדה MX5 ועוד.

BMW – חברת BMW שמוכרת היום בכל העולם כיצרנית רכב מובילה החלה את דרכה בייצור מנועים לכלי טיס לפני קרוב למאה שנה. בארץ ממותגים הדגמים שלה כרכבי יוקרה ולארץ הם מיובאים על ידי דלק מערכות בשנים האחרונות. בין הדגמים המיובאים לארץ ניתן למצוא את הסדרות 1, 2, 3, את סדרת קופה וקבריולט.

ראו עוד:

סמל"ת – סוכנות מכוניות לים התיכון

לפרטים ומידע נוסף

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם